Language switcher

İş Ortaklarımız

BİRLİKLER

ÇELİK İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (ÇİB)
Çelik İhracatçıları Birliği, 193 ülkeye ihracat gerçekleştiren Türk çelik sektörünün ihracat potansiyelini artırmak ve küresel düzeyde sürdürülebilir bir rekabet gücü elde etmek hedefi doğrultusunda faaliyetlerini sürdürüyor. 
https://www.cib.org.tr/
İSTANBUL DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (İDDMİB)
Alüminyum, Bakır, Döküm, Ev ve Mutfak Eşyaları, Endüstriyel Mutfak, Yapı Malzemeleri, Metal Hırdavat, Metal Ambalaj ve Kaynak Malzemeleri gibi sektörlerde ihracatın artırılması için çalışmalarını yürütüyor.
https://turkishmetals.org/tr
İSTANBUL TEKSTİL VE HAMMADDELERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (İTHİB)
Dünya pazarında 5. sırada olan Türk tekstil sektörünü temsil eden İTHİB üyeleri, iplik, elyaf, kumaş, ev tekstili, teknik tekstil ve konfeksiyon yan sanayii gibi çeşitli tekstil ürünlerinin üretimini ve ihracatını gerçekleştiriyor.
https://www.ithib.org.tr/
İSTANBUL MADEN İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (İMİB)
Türk madenleri tüm dünyaya tanıtmak ekonomiye katkı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Türk maden sektörü 200’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. 
https://www.imib.org.tr/tr
İSTANBUL HUBUBAT BAKLİYAT YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (İHBİR)
Hububat, bakliyat, şekerleme, değirmencilik ürünleri, yağlı tohumlar, kahve ürünleri, baharatlar gibi alt sektörleri kapsayan İHBİR, ihracatçıların yeni pazarlara ulaşmasına yardımcı olmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
https://ihbir.org.tr/
İSTANBUL DERİ VE DERİ MAMULLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (İDMİB)
Türkiye’nin deri ve deri ürünlerini ihracat kapasitesini yükselterek Türk deri sektörünün dünya çapında tanıtılması amacında çalışmalarını yürütüyor.
https://www.idmib.org.tr/
HİZMET İHRACATÇILARI BİRLİĞİ
Genel Sekreterliği bünyesinde faaliyet göstermekte olan sektör komiteleriyle, hizmet ihracat stratejisinin oluşturulması, sektörel sorunların tespiti ile bu sorunlara çözüm önerilerinin sunulması ve benzeri konularda çalışmalar yapmaktadır.
https://hib.org.tr/
İSTANBUL HALI İHRACATÇILAR BİRLİĞİ (İHİB)
Bünyesinde büyük bölümü İstanbul ve çevresinde bulunan 500 civarında halı ihracatçısı firmayı bulunduran İstanbul Halı İhracatçıları Birliği’nin (İHİB) asıl amacı halı sektöründe Türkiye’nin ihracat potansiyelini arttırmak, ihracat performansını yükseltmek ve bu kapsamda üyelerinin ihracat ile ilgili bütün çalışmalarında onlara yardımcı olmaktır.
https://ihib.org.tr/
MADENİ YAĞ VE PETROL ÜRÜNLERİ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (MAPESAD)
Madeni yağ sanayicilerini sektörde temsil eden, sektörün genel ve güncel sorunları için çözümün bir parçası olan MAPESAD madeni yağ ve petrol ürünlerinin standartlarını üreticiler, tüketiciler ve çevreyi korumak adına yükseltmek için çalışmaktadır.
http://www.mapesad.org.tr/

DERNEKLER

ULUSLARARASI İŞBİRLİĞİ PLATFORMU (UİP)
Bugüne kadar başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere dünyadan 9 Cumhurbaşkanı, 8 Başbakan, 68 Bakan, 2 Prenses ve 4 Prens ağırlayan Boğaziçi Zirvesi, Türkiye’den ve dünyadan alanının önde gelen isimleri ile birlikte dünyanın nabzını İstanbul’da tutuyor.
http://www.uipistanbul.org/
AMBALAJ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (ASD)
Türkiye ambalaj sanayinin gelişmesine katkıda bulunarak, sektöre kimlik kazandırmak, ulusal ve uluslararası platformlarda sektörün temsil edilmesini sağlamak, üyeleri arasında birlik beraberlik ve dayanışmayı sağlamak, güçlendirmek ve daimi kılmak adına faaliyetlerini yürütüyor.
https://ambalaj.org.tr/
EV ve MUTFAK EŞYALARI SANAYİCİLERİ ve İHRACATÇILARI DERNEĞİ (EVSİD)
Ev ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren üretici ve ihracatçı firmaların daha katma değerli ürünler üreterek, ürünlerini yurt içi ve uluslararası pazarlarda pazarlayabilmeleri için farklı projeler üreten EVSİD, Türk ev ve mutfak eşyaları üreticilerinin yurtdışında rekabet gücünün artması için çalışmalarını sürdürüyor.
https://evsid.org/
İTALYAN TİCARET VE SANAYİ ODASI DERNEĞİ
İtalya ve Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek ve güçlendirmeye yönelik sayısız faaliyetler gerçekleştirmektedir. Oda bu iki pazarda ticari ilişkilere başlamak ya da güçlendirmek isteyen şirket ve kurumları desteklemektedir.
https://www.cciist.com/
TÜRKİYE DERİ KONFEKSİYONCULARI DERNEĞİ (TDKD)
Her yıl Antalya’da yerli ve yabancı sektör paydaşlarını bir araya getiren “Leather&Fur” deri fuarını organize ediyor. TDKD, Türkiye’nin kendine özgü deri modasının yaratılmasını ve firmaların kendi markaları ile dış dünyaya açılmalarını teşvik ediyor.
ARMATÜR DERNEĞİ
Valf Musluk Tesisat Ekipmanları ve Vana sanayisinde boy gösteren firmaların, ortak bir çatı altında toplanarak, sektör vizyonunun gelişmesinde ciddi sorumluluk üstlenmek ve bu bakış açısı ile stratejik çalışmalara, yön vermek amacı ile kurulmuştur.
https://www.armatur.org.tr/
TÜRKİYE DERİ SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (TDSD)
Deri sanayicilerinin uluslararası rekabet gücünü artırmak, güvenli çalışma ortamını sağlamak ve sektörün gündeminde olan konularla ilgili yol gösterici konumunda yer alarak çalışmalarını yürütüyor.
http://www.tdsd.org.tr/

ŞİRKETLER

SARTEN AMBALAJ
Endüstriyel ürünler, gıda, içecek, boya ve kozmetik ürünlerine uzanan geniş bir yelpazede metal ve plastik ambalaj üretimi gerçekleştiriyor. Yurt içi ve yurt dışında toplam 20 fabrikası bulunuyor.
https://www.sarten.com.tr/
HOWDEN SİGORTA
Türkiye’nin sigorta brokerlerinden biridir. Enerji, inşaat, gemicilik, endüstriyel riskler, finansal ve yönetici sorumluluk riskleri, siber riskler gibi birçok ihtisas risk konusunda da yatırımlar yapmaktadır.
https://www.howdengroup.com/
TEMESİST
Türk mühendislerinin katkıları ile Depo Sistemleri teknolojilerine yön vermektedir. Türkiye’de ve dünya pazarlarında tercih edilmektedir. 55 ülkeye ihracat yapmaktadır.
https://www.temesist.com/
BİMED
Kablo rakorları ve rakorlar, basınç denge elemanları, tek kullanımlık medikal ürünler gibi ürünler üreten bir şirkettir. Üretimlerinin yüzde 85’ini ihracat kapsamaktadır ve dünya genelinde toplam 95 ülkede hizmet vermektedirler.
https://www.bimedteknik.com/
LUX PLASTİK
1989’dan itibaren, özgün tasarım ve kaliteli, plastik ev ve mutfak, banyo gereçleri, cam mutfak eşyaları üretiyor. Lux Plastik 30 senedir farklı tasarımlı ürünler dizayn etmektedir.
https://www.luxplastic.com/
TEMMER MERMER
Türkiye’nin modern teknolojisiyle mermere hayat veren Temmer, Aynı yıl sektördeki en büyük yatırımını gerçekleştirerek, Afyon’da toplam 107.000 m2 alan üzerinde, 42.000 m2 kapalı alana sahip, bugün dünya standartlarında üretim yapan, dünyanın en büyük 3. entegre tesisini kurdu.
https://temmermarble.com/tr/
DBE HOLDİNG
Yeni nesil yenilenebilir enerji alanlarında, ‘yenilikçi üretim ve yönetim teknolojileri ile katma değeri yüksek modeller geliştirerek, tüm kullanıcılara ulaştırılmasına öncülük eden global bir şirket olmak’ vizyonu ile bu eksende derinleşen ve uzmanlaşan bir yapıda faaliyet göstermektedir.
https://dbeholding.com/
DR. TERZİLER
Güncel saç ekimi teknoloji ve tedavilerini kullanarak saçlarının güçsüzlüğünden ve saç kaybından yakınan daha birçok kişiye ulaşıp daha çok insanın anne saçı sıklığı ve doğallığında sağlıklı, gür ve kalıcı saçlara sahip olmasını sağlamak amacıyla kurulan bir sağlık kurumudur.
https://drterziler.com/
BETA-PAK
Beta-Pak yüksek standartlarda termoform ve özel ambalaj makinaları üretimi  yapmaktadır ve üretmiş olduğu makinalarda günümüzün en son teknolojilerini kullanmaktadır.
https://betapak.com/
TURAŞ
1980 yılında, evsel ve endüstriyel pişiriciler için gaz armatürleri üretmek amacıyla %100 öz sermaye ile kurulmuştur. İstanbul Silivri’de faaliyetlerini 18.000 m²’lik alanda sürdüren firmamız, 40’ın üzerinde ülkeye gaz armatürü ihraç etmektedir.
https://www.turas.com/
BOĞAZİÇİ BİLGİSAYAR
Dünyaca tanınmış bilişim teknolojisi markalarının en güncel ve en yenilikçi ürünlerini, Türkiye’ye yayılmış dağıtıcı, bayi ve mağaza ağları aracılığıyla tüketiciler ile buluşturmaktadır.
https://www.bogazici.com.tr/
HAVA KENT
Konut sektöründe 1980’lere kadar yoğun şekilde kullanılan kooperatif sistemini yeniden hayata geçirdi. Yapı kooperatifi modeli ile konut geliştirerek kooperatifçiliği markalı konut statüsüne taşıyor.
https://havakent.com/
AIR CLINIC
Başta İstanbul ve Sabiha Gökçen, Ankara-Esenboğa, İzmir- Adnan Menderes, Antalya, Adana, Bodrum ve Dalaman Havalimanları’ nda, Hasta Yolcu Taşıma ve İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Toplamda 8 havalimanında, 1000 çalışanı olan Air Clinic, günlük 3000 hasta taşımaktadır.
https://www.airclinic.com.tr/
YÜKSEL BALIK
Modern ve geleneksel servis anlayışıyla yüksek kalitede deniz ürünlerini sofralara ulaştırmayı ilke edinmiş 25 yıllık bir balık restoranıdır. Yüksel Balık, Yeşilköy ve Tarabya’da olmak üzere toplam 3 şubesiyle hizmet veriyor.
https://www.yukselbalik.com.tr/
GELNER GIDA
Türkiye’de üretilmeyen kolajen ve türevi katma değerli ürünleri üretmek için Balıkesir Gönen Organize Sanayi Bölgesinde kurulan Jelyap markası altında helal yenilebilir gıda jelatini, farmosetik sığır jelatini, helal toz ve yaprak jelatin başta olmak üzere birçok bioteknoloji ürününün üretimini ve Ar-Ge çalışmalarını yürütmektedir.
https://www.gelner.com.tr/
AKTAY HUKUK BÜROSU
İstanbul, Londra ve New York’ta avukatlık yapmak üzere lisanslı olan Av. Faruk Aktay yurtiçi ve yurtdışı birleşme ve devralma, proje finansmanı ve sermaye piyasası işlemlerinde yer almış, çeşitli kurumsal ve ticari konularda hukuki danışmanlık vermiş ve çok çeşitli kişisel konularda bireysel müvekkilleri temsil etmektedir.
https://www.aktay.av.tr/

HENLEY & PARTNERS
Henley & Partners, oturum ve vatandaşlık planlamasında dünya lideridir. Her yıl yüzlerce varlıklı birey ve onların danışmanları bu alandaki uzmanlığımıza ve deneyimimize güvenmektedir. Firmamızın yüksek nitelikli profesyonelleri, dünya çapında 30’dan fazla ofiste tek bir ekip olarak birlikte çalışmaktadır.
https://www.henleyglobal.com/
TRADE ATLAS
2010 yılından itibaren, T.C Ticaret Bakanlığı’nca (Ekonomi Bakanlığı, Dış Ticaret Müsteşarlığı) kesintisiz olarak onaylı (akredite)  tek e-ticaret sitesidir.TradeAtlas, 95’ten fazla ülkedeki müşterileri ve 25 ülkedeki temsilcilikleri ile küresel çapta hızla büyümeye devam ediyor.
https://www.tradeatlas.com/tr

BOSPHORUS BOAT SHOW
YATED adına Fair Marker tescilli olan Yated Fuarcılık A.Ş., ‘Bosphorus Boat Show‘ adı altında İstanbul ve diğer illerde kara ve deniz dahil olmak üzere fuar organizasyonlarına ev sahipliği yapmayı planlıyor.
https://www.bosphorusboatshow.com/
TOUCH APP
Kişiselleştirilebilir sosyal medya uygulaması Aralık 2022’de kullanıma açılan bu uygulama kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyimin anahtarını sunuyor.
https://touchapp.io/