Language switcher

Basın Bülteni

Basın bültenleri, firma, şahıs veya bir projenin basın organlarında okuyucu, izleyici ve dinleyici ile buluşması amacıyla hazırlanan, yayınlayacak basın organlarının ilgisini çekecek içerik, düzen ve dili kapsayan metinlerdir.

Basında yer almasını istediğiniz içerik ne kadar zengin ve gerçekten ilgi çekici olursa olsun eğer bu doğru bir dil ve sunum ile basın mensuplarının önüne konulmazsa hiç bir anlam ifade etmez. Yıllardır basın sektöründe muhabirlik ve editörlük yapmış 5N1PR ekibimiz basın bültenini en kısa sürede, en doğru dil ve içerik düzeni ile hazırlayarak basın organları ile paylaşmaktadır.

BASIN BÜLTENİ NASIL YAZILIR?
Bunun cevabı aslında 5N+1K’da saklıdır. Basın bülteninin yazacak kişi ne kadar iyi bir PR (Public Relations / Halkla İlişkiler) uzmanı olursa olsun, eğer gazetecilik yapmamış ise yazılan bültenin, bir çok yanı eksik oluyor. Yıllarca basın sektöründe çalışmış olan ekibimiz, sektörün ihtiyaçlarını, bakış ve değerlendirme açılarını iyi bildiği için hazırlanan basın bültenleri de yayıncı kurumlarca çok daha rahat değerlendirilip, servis edilmektedir. Buram buram reklam kokan bir basın bülteni, yayınlayacak olan editör için sadece bir ıstıraptır. Yapılan lansmanın reklama ihtiyacı olmadığı dikkate alınarak bunun sadece haber olan kısmı bültene iyi bir dille yansıtılırsa ve bu metin, bunu değerlendirecek olan gezeteciyi boğmayacak uzunluk ve dilde olursa yayınlanma ihtimali o kadar artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir